Vakfımız Afet Hazırlığında da Başrolde

Deprem riski taşıyan bölgeler arasında yer alan ilimizde oluşabilecek herhangi bir afet durumunda halkı bilinçlendirmek ve halka afet esnasında can güvenliğini koruması amacıyla bilgi vermek üzere Tepebaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personelleri, Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi'nden Afet Yönetimi Eğitimi aldı.

Alınan eğitimle hane ziyaretlerine gidecek olan Vakıf personellerimiz hane bireylerini oluşabilecek herhangi bir afet durumunda nelerin yapılabileceği konusunda bilgilendirecek ve Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi'nin hazırlamış olduğu Afet Zararlarını Azaltma broşürlerini dağıtacak. Yapılacak bu hane ziyaretlerinde personellerimiz halkı bilgilendirmenin yanında Tepebaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak Türk Kızılayı'nın hazırlamış olduğu Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma (TLT) Projesine destek sağlayacak.

Eğitimi bütün Vakıf personeli almıştır. Eğitimi Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Afet Operasyon ve Koordinasyon Sorumlusu/TLT Eğitim Uzmanı Ali Övenler vermiştir. Eğitim Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Eğitim Merkezi'nde verildi.