Vakfımız Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlileri Romanya'da Seminere Katıldı

Vakfımızda görev yapmakta olan sosyal yardım ve inceleme görevlilerinden Filiz Çalış Karaçelik, Melike Ceyhan, Adalet Yavaş ve S ül eym an Ü na lan, Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen ve Young Initiative adlı organizasyonun düzenlediği, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Volunteer Today Employee Tomorrow” (“Bugünün Gönüllüsü, Yarının Çalışanı”) adlı seminere katıldı.

Romanya’nın Young İnitiative adlı kuruluş tarafından ev sahipliği üstlenilen organizasyona Romanya’nın yanında; Yunanistan, Moldova, İtalya, Portekiz, Bulgaristan, İspanya, Fransa, Almanya ve Makedonya’dan çok sayıda ilgili iştirak etti.

EVS (European Volunteering Service/Avrupa Gönüllük Hizmetleri) programının tanıtıldığı seminerde gönüllülük programlarının, gönüllülere program süresince iş bulma ve kişisel gelişim bakımından katkıları üzerine çeşitli paylaşımlar ve çalışmalar gerçekleştirildi. Tartışma gruplarıyla desteklenerek daha etkin sonuçlar elde etmenin amaçlandığı seminer süresince farklı ülkelerden gelen onlarca katılımcı mevcut projeleri ve gelecekte yapmak istedikleri ile ilgili işbirliği yaparken ülkelerden gelen temsilciler kendi ülkelerinde yaşadıkları tecrübeleri ve uygulamaları anlatma fırsatı buldu.

Daha önce EVS kapsamında dört gönüllüyü iki yıl boyunca misafir etmiş ve 1 gönüllüyü de yaklaşık 1 yıl boyunca İtalya’ya göndermiş olan Tepebaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da konuyla ilgili başarılı çalışmalarını anlatarak tecrübelerini paylaşma fırsatı buldu.